HemArrangemangBli medlemLänkarStyrelseArkivKontakt

Mötesplanering | Dokument
 
www.tekniskaforeningen.u.se

 
Kommande arrangemang
 
2018-05-07
Våravslutnig med studiebesök och mat måndagen den 7:e maj 2018, kl 17
 

Visa alla >>


 
Nyhetsbrev
 

Bli medlem, så får du information om föreningens aktiviteter med mail. Anmäl dig som medlem under fliken "Bli medlem"

 


 
Gjorda arrangemang
 
2018-04-17
Independent energy and transport supply to islands with autonomous sailing ships
2018-03-22
Future Energy and Air Transport in the Digital Era. Torsdag 22 mars, kl 17:30
 

Visa alla >>

Styrelse

Styrelsen för verksamhetsåret 2018


 

Erik Dahlquist, ordförande
Professori Energiteknik
erik.dahlquist@mdh.se
021-15 17 68 (arbete)
073-969 71 91 (mobil)
 

 

Konstatin Kyprianidis, vice ordförande

konstatin.kyprianidis@mdh.se
 


 Liz Hoffman, sekreterare
lizhoffmanse@yahoo.se


   

Lars Mjörning, kassör
Civilingenjör

lars@mjorning.se
Tel: 021-35 74 72, 076-77 66 420


Karl Axel Jacobsson, ledamot
Lärare
karl-axel.jacobsson@telia.com
021-80 45 61 (bostad)


 

Eva Fors, ledamot
eva.fors@abbindustrigymnasium.se

 


Lars Asplund, ledamot
Professor i datavetenskap


 

Madeleine Martinsen, ledamot
Master of Science, Industrial Engineering & Management
PhD student at MdH
Head of R&D
ABB IAPI
Underground Mining Service
madeleine.martinsen@tele2.se


Cristoffer Kos, ledamot

cristoffer.kos@flowocean.com